Sekcja młodzieżowa

Młodzieżowa Sekcja Strzelecka

Jak to się zaczęło?

Od początku powstania klubu przyświecał nam cel prowadzanie zajęć strzeleckich dla dzieci i młodzieży. Pierwszy nabór do sekcji miał miejsce w styczniu 2023 roku. Powstały dwie grupy dzieci w wieku od 8. do 13. roku życia. Trening odbywał się raz w tygodniu, na najbardziej podstawowym sprzęcie. Do dyspozycji mieliśmy jedynie pistolety pneumatyczne Artemis CP-1 oraz proste karabiny pneumatyczne Gamo.

Z czasem nawiązaliśmy współpracę z dwoma działającymi w naszym mieście organizacjami harcerskimi: ZHP oraz ZHR. Zostały utworzone dodatkowe grupy oraz nowa grupa młodzieżowa od 14. do 17. roku życia. Treningi odbywały się już przez 4 dni w tygodniu.

Co się zmieniło?

Punktem zwrotnym sekcji młodzieżowej był czerwiec 2023 roku, gdy po raz pierwszy wystartowaliśmy w zawodach MŁODZI STRZELCY NA START, organizowanych przez klub DELFIN Tarnów. Wydarzenie to nakreśliło ścieżkę, którą dzisiaj podążamy. Od tamtego czasu regularnie uczestniczymy w zawodach, już nie tylko na szczeblu klubowym, ale również wojewódzkim i krajowym.

Dzięki współpracy z rodzicami udało się zakupić pierwsze pistolety startowe SNOWPEAK PP20. Udało się również nawiązać współpracę z kilkoma firmami, które wspomogły nas finansowo. To właśnie dzięki wsparciu wszystkich ludzi dobrej woli, stało się możliwe położenie fundamentu pod budowę profesjonalnie działającego klubu strzelectwa sportowego.

Zwiększyliśmy liczbę godzin treningowych do dwóch w tygodniu oraz przeprowadziliśmy kolejny nabór wśród dzieci. Dzięki temu powstała trzecia grupa, która rozpoczęła swoją przygodę ze sportem strzeleckim.

Największą nagrodą całorocznej pracy, zarówno trenerów jak i młodych zawodników, były sukcesy na kolejnych zawodach. Są to m. in. trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej podczas Mistrzostw Śląska Żaków w strzeleckie sportowym rozegranych w Bieruniu, oraz wywalczone dwa miejsca na podium w finale LIGI NAJMŁODSZYCH STRZELCÓW w Tarnowie.

Dla nas to wciąż było za mało…

Co jest teraz?

Obecnie sekcja zrzesza 27 osób: 24 młodzików, 3 juniorów młodszych. Każda z nich trenuje minimum 2 razy w tygodniu. Czas trwania pojedynczych zajęć wynosi 90 minut, podzielonych na 3 części: rozgrzewka, trening strzelecki, trening motoryczny.

To wszystko nie byłoby możliwe bez wsparcia firm, którym składamy ogromne podziękowania za pomoc w kształtowaniu młodych zawodników.

sekcja-młodzieżowa-fizjomed-small
FIZJOMED - profesjonalna rehabilitacja
sekcja-młodzieżowa-lp-small
Logistics Pack
sekcja-młodzieżowa-sejfnet-small
SEJFNET.PL

Będąc na przysłowiowej „fali”, stworzyliśmy miejsce, które nasi młodzi zawodnicy mogą nazywać „swoim”. Dzięki bezinteresownej pomocy grupy zaprzyjaźnionych strzelców powstała osobna strzelnica pneumatyczna, na której nasza młodzież może swobodnie trenować i rozwijać swoją strzelecką pasję. Upór, cierpliwość, wytrwałość, pracowitość, ambicja, chęć rozwoju… są to idealne słowa opisujące całą ekipę tworzącą sekcję młodzieżową w naszym klubie.

Posiadając wykwalifikowaną kadrę, nasz klub otrzymał licencję klubową POLSKIEGO ZWIĄZKU STRZELECTWA SPORTOWEGO, dzięki czemu uzyskaliśmy możliwość dołączenia do programu STRZELECKIE ZAJĘCIA SPORTOWE. Program ma na celu promowanie strzelectwa sportowego wśród uczniów szkół podstawowych. Dzięki wsparciu PZSS płynącym z tej współpracy nasz klub ma szansę wejść na kolejny, wyższy poziom i w sposób profesjonalny zaopiekować się naszymi młodymi klubowiczami.

1,5% na rozwój sekcji

Zwracamy się z serdeczną prośbą o przekazanie 1,5% w rozliczeniu rocznym na rozwój sekcji młodzieżowej. Dzięki wsparciu finansowemu możemy zakupić nowy sprzęt szkoleniowy oraz wyposażenie do treningu motorycznego.

KRS: 0000086818
Cel szczegółowy: KS SOKÓŁ LOK Czechowice-Dziedzice

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas finansowo. Głęboko wierzymy w sens naszej, wspólnej pracy i wyrażamy ogromną wdzięczność osobom, które nam pomagają.

Czy chcesz nas wesprzeć?

Zapraszamy wszystkie osoby, instytucje oraz firmy do włączenia się w wsparcie rozwoju młodzieżowej sekcji strzeleckiej do kontaktu mailowego pod adresem klub@strzelambolubie.eu.

Ostatnia aktualizacja